Александър Лазов отпадна в първия кръг на сингъл на  турнира

...

Александър Лазов отпадна в първия кръг на турнира в Алмати

Александър Лазов отпадна в първия кръг на сингъл на  шампионата по тенис на червени кортове от сериите " Чалънджър "   в Алмати (Казахстан) с награден фонд 50 хиляди $ и гостолюбие.

Квалификантът Лазов претърпя проваляне от поставения под номер 8 Адам Павлашек (Чехия) с 3:6, 5:7 за 92 минути. Левичарят от Пазарджик позволи пробив още на старта, само че съумя да изравни за 3:3, след което 185-ият в света Павлашек взе три следващи гейма, с което и първия сет. Във втората част Лазов навакса пасив от 2:5 и стигна до 5:5, само че при 5:6 позволи нов пробив и загуби.

Той въпреки всичко проработи 520 $ и 3 точки за международната класация, в която сега заема 365-ото място.

В схемата на двойки Лазов и Владимир Ужиловский (Украйна) през вчерашния ден се класираха за четвъртфиналите, а по-късно през днешния ден ще схванат имената на противниците си.
Източник: bnr.bg